forum.mojacukrzyca.org Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Gdzie można wymienić, kupić nowe peny
sprinciu 

Autor tematu
Wysłany: 07-09-2009, 17:54   Gdzie można wymienić, kupić nowe peny

Witam, mam taki problem, gdzie można wymienić lub kupić nowe peny do insulin Lilly

joanna24 
:)

Słodki staż: 1998
Typ cukrzycy: Typ 1
Leczenie: Peny
Insulina: NovoRapid
Insulina 2: Lantus
Glukometr: Accu-Chek Nano
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 07-09-2009, 18:17   

Hej :) w swojej przychodni powinienieś dostać za darmo ;)
Pozdrawiam :-D

sprinciu 

Autor tematu
Wysłany: 07-09-2009, 18:34   

własnie w tym problem ze w przychodzi u lekarza rodzinnego nie ma mowy o tych penach :/
w poradni diabetologicznej do ktorej nalezalem okazalo sie ze z chwila pełnoletnosci skreslili mnie z listy ;) wiec tam tez nie chca mi pomoc
pytalem w paru aptekach ale w wiekszosci wogole nie maja penow a jak maja to akurat nie te :/

dino1 
już nie myślę

Słodki staż: 15 lat
Typ cukrzycy: Typ 2
Insulina 2: Insuman Basal
Glukometr: Microdot
Wysłany: 07-09-2009, 19:02   

Prawda, że nie we wszystkich przychodniach POZ sa peny ( u mnie akurat niektóre są, ale to nie reguła), ale dlaczego nie jesteś zapisany do "dorosłej" poradni diabetologicznej?? Ale możesz zadzwonić do przedstawiciela Lilly.

sprinciu 

Autor tematu
Wysłany: 07-09-2009, 19:20   

hmmm znalazlem jakiegos maila do jakiejs pani z Lilly napisalem do nieje czkema teraz na odp a jutro jak sie nie doczekam to do nich zadzwonie.

Do poradni nie ejst zapisany bo jakos nie mialem potrzbey konsultowac sie z lekarzami przez ostatnie 5 lat poza receptami ktore otrzymywalem od lekarza pierwszego kontaktu.

matimartyna 
Maybe you're right

Słodki staż: 43 lata
Leczenie: Pompa
Insulina: Humalog
Glukometr: Contour USB
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 121 razy
Wysłany: 07-09-2009, 20:01   

Sprinciu wiele razy o tym pisaliśmy. W wyszukiwarce wklepałam Lilly i proszę ile postów: http://forum.mojacukrzyca...hp?mode=results
Myślę, że nie powinno być problemów z dostaniem nowego pena. :)

Komentuj.
Nie obrażaj
email: matimartyna@mojacukrzyca.org

aga33 
Agulka

Słodki staż: od 2002
Insulina: Apidra
Glukometr: Contour TS
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 08-09-2009, 12:04   

Witam.dokładnie jest problem z wymiana penów.kiedys uzywałam gensulinu a peny to dopierobadziew.ja poszłam do swojego diabeto to miał focha ze zmieniam insuline(no to juz rok temu) a miał tylko jeden pen do humulinu.a do gensulinu pełno.biore actrapid i wyobraźce sobie ze pen mam juz 7lat!osttanio w swojej ptrzychodni chciałam zmienic pudelko do penow bo zawiasł pękł to pani swierdziła ze musz swój sprzet przyniesc i wymienic.cały.ok.ja im oddaje stary a oni mi daja nowy.ale wole miec 2w domu bo róznie to bywa.
Najgorsze ze jakby cos sie stałoz penem i szybko trzeba wziaśc insuline np,wieczorem--nie ma skad wziśc.okropieństwo.

[ Dodano: 08-09-2009, 12:06 ]
A przypomniało mi sie ze spytałam sie gdzie moge sobie wziasc pena to albo diabetolog mój,albo szpital albo gdzies tam.nikt nic nie wie.a ja jestem wrózka mam złota kóle i sobie wyczaruje co nie.....

wojtas71 
I<3ijestemI<3

Słodki staż: 27.02.1987
Insulina 2: Humulin N
Glukometr: Optium Xido
Wysłany: 08-09-2009, 17:19   

aga33 napisał/a:
Witam.dokładnie jest problem z wymiana penów.kiedys uzywałam gensulinu a peny to dopierobadziew.ja poszłam do swojego diabeto to miał focha ze zmieniam insuline(no to juz rok temu) a miał tylko jeden pen do humulinu.a do gensulinu pełno.biore actrapid i wyobraźce sobie ze pen mam juz 7lat!osttanio w swojej ptrzychodni chciałam zmienic pudelko do penow bo zawiasł pękł to pani swierdziła ze musz swój sprzet przyniesc i wymienic.cały.ok.ja im oddaje stary a oni mi daja nowy.ale wole miec 2w domu bo róznie to bywa.

Paranoja :| dobrze, że ja takich problemów nie mam :>
aga33 napisał/a:
Najgorsze ze jakby cos sie stałoz penem i szybko trzeba wziaśc insuline np,wieczorem--nie ma skad wziśc.okropieństwo.

Tu już miałem takie zdarzenie (zaraz na przejściu ze strzykawek na peny), ale miałem wtedy jeszcze strzykawki nie zużyte :hah:
aga33 napisał/a:
A przypomniało mi sie ze spytałam sie gdzie moge sobie wziasc pena to albo diabetolog mój,albo szpital albo gdzies tam.nikt nic nie wie.a ja jestem wrózka mam złota kóle i sobie wyczaruje co nie.....

Wiesz masz poczucie humoru :x , a raczej Ci, których o to spytałaś :| Zwłaszcza końcówka zdania cyt:"...a ja(...)co nie....." dosłownie wymiata :hah:
http://bikestats.blogspot.com/

T1 od 27.02.1987
Zamiennie stosuję : Humulin R, Contour TS i Wellion CL ;) :P

matimartyna 
Maybe you're right

Słodki staż: 43 lata
Glukometr: Contour USB
Pompa: Paradigm 722
Pomogła: 121 razy
Wysłany: 08-09-2009, 20:27   

aga33 napisał/a:
to pani swierdziła ze musz swój sprzet przyniesc i wymienic.cały.

Aga powiedz Ty Twojej lekarce, że życzysz sobie jeden pen w domu, a drugi na stałe w torebce, bo masz sklerozę i zapominasz go zabierać. Chcesz robić insulinę, a tu nie ma pena. Kto winien DIABETOLOG co bawi się w aptekarza, nie obrażając aptekarzy (z wyj. jednego co go nie cierpię). Powiedz jej, że jak Ci go nie da (musi być zapas) to ją oskarżysz o doprowadzanie Cię do roztroju nerwowego. I pozdrów ją od emerytki ale przez ...... kamieni :-P

Komentuj.
Nie obrażaj
email: matimartyna@mojacukrzyca.org

AJurek 

Słodki staż: 1994
Wysłany: 09-09-2009, 12:36   

aga33 napisał/a:

[ Dodano: 08-09-2009, 12:06 ]

Przyznam, że nie rozumiem.
Mam 4 peny, tak jakoś wyszło. Mimo, że biorę tylko novorapid z pena. Na początku choroby dostałem w poradni jeden. Mam go do disiaj.
Kiedyś byłem w delegacji i coś się stało z tym pierwszym, nie mogłem wstrzyknąć. Podjechałem do jakiejś najbliższej przychodni (w Lesznie) powiedziałem w czym rzecz i dostałem dwa. Pani powiedziała, że dziwi się, że nie mam zapasowego. Potem się okażało, że pen ten stary jest ok, tzlko igła się zapchała :x . Miesiąc temu w poradni dali mi nowego NovoPen 4, ale mi się nie podoba. Nie wygodny futerał i już raz mi się sam otworzył przy wyjmowaniu, co skutkuje cofnięciem się tłoczka. Wrucę do NovoPen 3.

[ Dodano: 09-09-2009, 12:39 ]
matimartyna napisał/a:
aga33 napisał/a:
to pani swierdziła ze musz swój sprzet przyniesc i wymienic.cały.

Aga powiedz Ty Twojej lekarce, że życzysz sobie jeden pen w domu, a drugi na stałe w torebce, bo masz sklerozę i zapominasz go zabierać. Chcesz robić insulinę, a tu nie ma pena. Kto winien DIABETOLOG co bawi się w aptekarza, nie obrażając aptekarzy (z wyj. jednego co go nie cierpię). Powiedz jej, że jak Ci go nie da (musi być zapas) to ją oskarżysz o doprowadzanie Cię do roztroju nerwowego. I pozdrów ją od emerytki ale przez ...... kamieni :-P

Dokładnie.
Przecież to od tego czy mamy peny zależy czy kupujemy insulinę. Dla tego peny dają nawet w aptekach. W Bielsku w przynajmniej dwóch można dostać peny.

aga33 
Agulka

Słodki staż: od 2002
Insulina: Apidra
Glukometr: Contour TS
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 09-09-2009, 12:57   

no widzisz AJurek to masz fajnie.bo u mnie w swidnicy raczej cięzko dostac peny w aptece.jest ich pełno jak grzyby po deszczu wyrastaja obok banku.jest apteka bank,apteka bank apteka bank i koniec ulicy i znów to samo.ale musze kiedys poswiecic swój cukierkowy czas i zawinąc swoje 4litery i pochodzic popytac.moze trafi sie.
Może napisze do tej firmy emaila ze chce nowy pen ?novonordisk.aco.

joanna24 

Wysłany: 11-09-2009, 15:27   

A ja dzisiaj byłam na wizycie u diabetologa i dostałam od ręki, bez żadnych problemów pena, wystarczyło ładnie poprosić :-D

wojtas71 
I<3ijestemI<3

Wysłany: 11-09-2009, 16:36   

joanna24 napisał/a:
A ja dzisiaj byłam na wizycie u diabetologa i dostałam od ręki, bez żadnych problemów pena, wystarczyło ładnie poprosić :-D

Widać, iż wdzięk osobisty robi swoje :hah: ehh dziewczyny ;D

T1 od 27.02.1987

joanna24 

Wysłany: 11-09-2009, 16:46   

wojtas71 napisał/a:
Widać, iż wdzięk osobisty robi swoje ehh dziewczyny

Taaak, ale to lekarka a nie lekarz, wiec mój wdzięk osobisty nie miał znaczenia hehe :-D

AJurek 

Wysłany: 11-09-2009, 17:26   

joanna24 napisał/a:

Taaak, ale to lekarka a nie lekarz, wiec mój wdzięk osobisty nie miał znaczenia hehe :-D

No wiesz... nigdy nie wiadomo :-P

joanna24 

Wysłany: 11-09-2009, 17:32   

AJurek napisał/a:
No wiesz... nigdy nie wiadomo

Hehe no w sumie... :-P :-lol

wojtas71 
I<3ijestemI<3

Wysłany: 12-09-2009, 10:04   

AJurek napisał/a:
joanna24 napisał/a:

No wiesz... nigdy nie wiadomo :-P

joanna24 napisał/a:
Hehe no w sumie... :-P :-lol

W sumie to masz rację AJurek nigdy, nie mów nigdy ;) :) :-D

T1 od 27.02.1987

olka509 

Słodki staż: 7 lat
Glukometr: Accu-Chek Go
Pompa: Accu-Chek Spirit
Wysłany: 13-09-2009, 12:23   

Ja tez nigdy nie miałam problemu z penami, jak zachorowałam to w szpitalu dostałam az 5 penów, jeden zepsuł mi się jakoś po pół roku, jeden leży cały czas nieużywany, a 3 używam cały czas, tzn 1 do dziennej i 2 do długo działającej (wymieniam je sobie co miesiąc bo maja różne kolory a ja nie lubię monotonii:P)
Rok temu jak wylądowałam ponownie w szpitalu to wymienili mi mojego novopen junior bez mojej wiedzy, dopiero potem sie zorientowałam.
Dlatego jeśli potrzebujesz pen'a to trzeba się zgłosić do szpitala na oddział diabetologiczny tam maja tego pełno :)

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 26-09-2009, 18:51   

Właśnie jestem po rozmowach z firmą NovoNordisk. Zwróciłem się uprzejmie jakiś miesiąc temu do nich, że potrzebuję pena (na ich stronie jest komunikat żeby nie kupować na Allegro itp bo mogą być uszkodzone). Po jakiś 2tyg łaskawa Pani odpisała mi że jedynym kanałem dystrybucji jest droga lekarz-pacjent. No to piszę kolejnego maila, że prosiłbym o dostarczenie przez jakiegoś uprzejmego przedstawiciela tej zacnej firmy penów do takiej a takiej przychodni i do takiego lekarza. Po kolejnym tygodniu Pani NovoNordisk odpisuje żebym zjawił się w swojej przychodni we czwartek po południu i peny będą na mnie czekały. Dla pewności dałem im jeszcze jeden dzień i poszedłem w piątek :-)
Pielęgniarka mi mówi, że ma pełno penow ale.... Lilly a Novopenów jak nie było tak nie ma:-)
Kupiłem na Allegro bo za chwilę musiałbym sobie Novorapid chyba słomką podawać :-)
Żałosne. Tyle forsy ciągną z naszej kieszeni za insulinę i igły a mają nas tak na prawdę w ....
A wiecie co jest najśmieszniejsze? (taki mały zbieg okoliczności jak u Barei)
Pracuję w tym samym budynku w którym mieści się firma NovoNordisk tylko nieco wyżej.
Miesiąc pisania maili i fiasko.
Z Allegro pen miałem w 2dni ze Szczecina do Warszawy.
A w NovoNordisk kanałem dystrybucji jest lekarz-pacjent.
Tyle, że lekarz nie ma skąd wziąć penów bo przedstawiciele "są w delegacji"
Żałosne ale i śmieszne
Pozdrawiam Zapracowanych Przedstawicieli firmy NovoNordisk!!!!
Kiedyś was spotkam na korytarzu albo w windzie "kurka wodna"

:-)

AJurek 

Wysłany: 26-09-2009, 19:22   

karoltlen napisał/a:
Pozdrawiam Zapracowanych Przedstawicieli firmy NovoNordisk!!!!
Kiedyś was spotkam na korytarzu albo w windzie "kurka wodna"
:-)

I strzelisz takiemu 60j novorapidu w du.... przepraszam, pośladek? Tylko najpierw go poproś o najcieńszą igłę, żeby nie bolało :hah:

SalonRecreativo 

Słodki staż: 03.01.2005
Wysłany: 26-09-2009, 22:24   

karoltlen napisał/a:
Pracuję w tym samym budynku w którym mieści się firma NovoNordisk tylko nieco wyżej.

Ja lubię komputery, maile i takie tam, ale w takiej sytuacji to bym się przeszedł osobiście i spytał :)

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 26-09-2009, 23:06   

SalonRecreativo napisał/a:
karoltlen napisał/a:

Ja lubię komputery, maile i takie tam, ale w takiej sytuacji to bym się przeszedł osobiście i spytał :)

To była pierwsza czynność jaką zrobiłem lecz niestety cicho i głucho. Widocznie wszyscy byli w "terenie" :-) Wrota do firmy z dostępem na kartę. Akwizytor się nie przeciśnie a co dopiero petent po darmowego pena?
Napisałem więc maila z nadzieją, że w odpowiedzi dostanę: "Zapraszamy do naszej firmy po nowiutkiego pena kanałem dystrybucji firma-klient" a dostałem: "kanał dystrybucji jedynie drogą lekarz-pacjent". Na siłe się nie będę pchał. Mam nadzieję, że popracują nad kanałem firma-lekarz bo bez tego kanał lekarz-pacjent nie zadziała.
ALE KANAŁ :-)

AJurek 

Wysłany: 26-09-2009, 23:48   

karoltlen napisał/a:
Napisałem więc maila z nadzieją, że w odpowiedzi dostanę: "Zapraszamy do naszej firmy po nowiutkiego pena kanałem dystrybucji firma-klient" a dostałem: "kanał dystrybucji jedynie drogą lekarz-pacjent". Na siłe się nie będę pchał. Mam nadzieję, że popracują nad kanałem firma-lekarz bo bez tego kanał lekarz-pacjent nie zadziała.
ALE KANAŁ :-)

Zakładam, że mail do prezesa, czy kogo tam ważnego jest do "odkrycia". W korporacjach wystarczy znać nazwisko, co też nie jest tajne.
Wysłał bym tej miłej pani (z dw do prezesa), że stawiłem się w umówionym dniu i niestety mieli tylko Lilly, więc nie miałeś innego wyboru. Wziąłeś Lilly i receptę. Oczywiście mail musi zawierać całą wcześniejszą korespondencję wg. korporacyjnego wzoru: treść niżej niż odpowiedź, bo prezes może mieć problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego logicznie z góry na dół. Wiem, że nic to prawdopodobnie nie da, ale też nic to nie kosztuje.
Ostatnio zmieniony przez AJurek 26-09-2009, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 27-09-2009, 07:16   

Nic nie będę robił bo mam to.... Może ta Pani miała gorszy dzień a może drażnią ją cukrzycy?
Pewnie na forum znalazłoby się ze 100 osób które zostały potraktowane przez Novo w sposób profesjonalny, szybki i są zadowoleni. Ja niestety nie. I pomijam fakt że musiałem wydać parę zł na coś co powinienem dostać za darmo. Pieniądze trafiły zapewne do jakiegoś cukrzyka który i tak wyda te pieniądze na NovoRapid więc kasa wróci do firmy na premię dla tej przemiłej Pani :-)
Moje życie osłodziło się 2 miesiące temu i po wyjściu ze szpitala byłem (chyba nadal jestem) lekko zagubiony w tym wszystkim i nie bardzo widziałem skąd można dostać pena więc napisałem maila do firmy z nadzieją uzyskania konkretnej odpowiedzi i załatwienia sprawy szybko i profesjonalnie. Niestety zawiodłem się. W szpitalu dostałem jakiegoś wadliwego pena. Więc na drugi dzień z powrotem zjawiłem się w celu wymiany lecz przemiłe panie pielęgniarki (pozderawiam) mogły mi zaoferować tylko dziecięcy z podziałką co 0,5j bo "dorosłych" chwilowo brak. Tak się przestraszyłem tą wadliwością tego pierwszego pena, że postanowiłem "zdobyć" jeden na zapas. Nie sądziłem że to takie trudne i zajmuje tyle czasu. Pewnie za pół roku będę miał pół szafy penów ale na początku to był dramat.
Uff to tyle mojej jakże emocjonującej historii z penami i przemiłymi paniami :)
Chciałbym się ze wszystkimi przywitać bo jestem tu nowy i zapewne długo z Wami pozostanę ;-)

syrenka 
:))

Insulina 2: Insulatard
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 27-09-2009, 13:14   

karoltlen napisał/a:
Może ta Pani miała gorszy dzień a może drażnią ją cukrzycy?

Raczej to drugie. Ja jakieś 3 miesiące temu również udałam się do siedziby firmy Novo Nordisk, w celu wymiany pena, bo litrami wyciekała z niego insulina. W sumie mogłam udać się do mojej przychodni, bo tam penów mają w nadmiarze, ale nie dziecięcych, a ja wole pena z podziałką 0,5 j :-) Bardzo sympatyczna pani, traktując mnie jako zło konieczne poinformowała mnie, że pena mogę dostać u swojego diabetologa, a firma Novo Nordisk wymienia peny tylko w przypadku jego połamania. No nie powiem nieźle się wku….am, bo leciałam do tej firmy z wywieszonym jęzorem (żeby zdążyć jeszcze do pracy), popsuł się tramwaj, więc musiałam w ulewnym deszczu nadrabiać kawał drogi z buta. Więc zaparłam się rekami i nogami i powiedziałam, że bez nowego pena stąd nie wyjdę :D A sympatyczna pani tylko ciężko westchnęła i oznajmiła, że ostatecznie da mi tego pena, pod warunkiem, że zwrócę im mojego starego. Po tygodniu dostałam od nich pismo, że mój pen został wysłany do głównej siedziby firmy mieszczącej się w Danii, i został poddany specjalnym testom, z których wynika, że oszukałam firmę Novo, bo insulina z niego nie wycieka! Tak na marginesie, firma Novo musi korzystać z expressowych usług kurierskich, że w ciągu tygodnia wysłali mojego pena do Danii, przebadali go, i ja dostałam naszą bardzo szybką pocztą polską list od nich :-D
karoltlen napisał/a:
Wrota do firmy z dostępem na kartę

ale przy drzwiach jest dzwonek vel domofon
Ostatnio zmieniony przez syrenka 27-09-2009, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  

K@rol 
Morderca Moderatorów

Wysłany: 27-09-2009, 14:26   

Za to na maila potrafią odpowiedzieć po ponad tygodniu :)

AJurek 

Wysłany: 29-09-2009, 22:14   

syrenka napisał/a:

Raczej to drugie. Ja jakieś 3 miesiące temu również udałam się do siedziby firmy Novo Nordisk, w celu wymiany pena, bo litrami wyciekała z niego insulina. W sumie mogłam udać się do mojej przychodni, bo tam penów mają w nadmiarze, ale nie dziecięcych, a ja wole pena z podziałką 0,5 j :-) Bardzo sympatyczna pani, traktując mnie jako zło konieczne poinformowała mnie, że pena mogę dostać u swojego diabetologa, a firma Novo Nordisk wymienia peny tylko w przypadku jego połamania. No nie powiem nieźle się wku….am, bo leciałam do tej firmy z wywieszonym jęzorem (żeby zdążyć jeszcze do pracy), popsuł się tramwaj, więc musiałam w ulewnym deszczu nadrabiać kawał drogi z buta. Więc zaparłam się rekami i nogami i powiedziałam, że bez nowego pena stąd nie wyjdę :D A sympatyczna pani tylko ciężko westchnęła i oznajmiła, że ostatecznie da mi tego pena, pod warunkiem, że zwrócę im mojego starego. Po tygodniu dostałam od nich pismo, że mój pen został wysłany do głównej siedziby firmy mieszczącej się w Danii, i został poddany specjalnym testom, z których wynika, że oszukałam firmę Novo, bo insulina z niego nie wycieka!

Naprawdę nie rozumiem Waszego podejścia do sprawy. Przecież to co robicie to walenie głową w mur. Już na starcie stawiacie się na przegranej pozycji petenta.
syrenka napisał/a:
Tak na marginesie, firma Novo musi korzystać z expressowych usług kurierskich, że w ciągu tygodnia wysłali mojego pena do Danii, przebadali go, i ja dostałam naszą bardzo szybką pocztą polską list od nich :-D

To akurat nie problem. Często w firmie zdarza mi się zamówić o 12 w południe towar z Finlandii, czy Anglii, bo klientowi jest potrzebny na wczoraj. Na drugi dzień mamy go w siedzibie w Bielsku. Standardem w Europie, jest że przesyłka kurierska nadana dzisiaj jest u odbiorcy jutro. A PP też nie jest w tych sprawach jakaś strasznie gorsza.
To tak na marginesie bez związku z głównym tematem.

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu